מרפאת עיניים – Eye-Center

בדיקות

כל המידע אודות הבדיקות והטיפולים במרפאת העיניים Eye-Center

מרפאת העיניים Eye-Center מציעה מגוון בדיקות וטיפולים בתחום רפואת העיניים. היתרון הגדול ביותר שלנו הוא זמינות – תורים ובדיקות עם מענה מקיף תוך זמן קצר וללא המתנה מיותרת בניגוד למסגרות הרפואה הציבוריות. כאשר הבדיקה או הטיפול כרוכים בזמני המתנה ארוכים ומייגעים הדבר עלול להוביל לפגיעה רחבה יותר ואנו כאן כדי למנוע זאת. אנו עובדים בשיתוף עם קופות החולים ובעלי ביטוחים פרטיים ומשלימים יוכלו להנות מהחזרים מלאים וחלקיים עבור בדיקות פרטיות אצלנו במרפאה.

האם אני צריך בדיקת ראייה?

בדיקת ראייה אונליין ללא עלות!

בדיקות סקר לילדים - עין עצלה

במקרה של עין עצלה, המבנה האנטומי  של העין תקין אך המסר המגיע למוח לקוי ולכן הראייה נפגעת אם לא מטופלת בזמן כבר בגיל הרך. עין עצלה שכיחה ב2%-4% בקרב ילדים והיא הגורם הנפוץ ביותר לאיבוד ראייה בעין אחת בקרב ילדים.

בדיקות עיניים תינוקות וילדים

בחודשיהם הראשונים בחייהם של ילדים יכולת הראייה ומיקוד המבט מתפתחים, קליטת המידע במוח והעברתו כתמונה. הראייה מתפתחת במשך עשור וחשוב להיות במעקב ולטפל בבעיות ראייה במהרה בקרב ילדים על מנת למנוע נזק לאורך טווח.

בדיקות וטיפולים בפזילות

פזילת העין כלפי הצד הפנימי שלה היא הנפוצה ביותר בקרב ילדים. הטיפול בסוג זה של פזילה לרוב מתבצע בניתוח. ישנם סוגים נוספים של פזילות אשר טיפולם מתבצע באמצעות התאמת משקפיים בנוסף לניתוח.

גלאוקומה

נזק הנגרם לעין לרוב עקב עלייה מוגברת בלחץ התוך עיני. הנזק קשור לחסימה בניקוז הנוזל התוך עיני שבזווית העין המעלה את הלחץ התוך עיני ופוגעת בעצב הראייה. לגלאוקומה יש השפעה רבה העין ועלולה להקטין את שדה הראייה עד לעיוורון.

אבחון ומעקב במחלות הזגוגית והרשתית

חלל הזגוגית מהווה את עיקר נפח העין ונמצא מאחורי העדשה על דפנות חלל הזגוגית נמצאת הרשתית אשר הינה רשת עצבית האחראית על עיבוד אור לאותות חשמליים ומהווה את האיבר בו מתבצעת הראייה. מחלות הקשורות להפרעות במבנה הרשתית והזגוגית עלולות לגרום לפגיעה חמורה בראייה ודורשות טיפולים ולעיתים אף ניתוחים.

בדיקת לחץ תוך עיני

בדיקת הלחץ התוך עיני בודקת את מידת קמירותה של הקרנית. הבדיקה נעשית ע"י מכשיר הטונומטר, מכשיר בעל מנורת סדק שמאבחן את שטח פניה של הקרנית. בעת הבדיקה המכשיר מוצמד לקרנית ואם נמצא כי מידת קמירות הקרנית גבוהה, יהיה סביר להניח כי הלחץ התוך עיני גבוה.

מרפאת העיניים שלך

מחלת הקרטוקונוס מתאפיינת בקרנית חרוטית, שנעשית דקה יותר ולכן צורתה שמשתנה בהדרגה משפיעה על כושר הראייה, צילינדר גבוה ותמונה לא אחידה.

הזרקות תוך עיניות מתקבלות כיום כטיפול למחלות רשתית כגון פגיעה בשל סוכרת, ניוון מרכז הראייה, בצקת ברשתית וחסימת כלי דם מסיבות שונות. ההזרקות תלויות בדיאגנוזה של רופא ובשיקול דעתו בנוגע למצב הרשתית. העקרון העומד מאחורי ההזרקות בדר"כ הוא טיפול בחומרים הנוגדים צמיחת כלי דם.

בדיקת Optical Coherence Tomography היא צילום ע" קרני לייזר היוצרות תמונת חתך רוחבי של רשתית העין בצורה מקיפה ומדויקת. ניתן להגיע לרמת דיוק של חמש עד עשר אלפיות המילימטר של מבנה שכבות הרשתית וסיבי עצב הראייה. הבדיקה לא פולשנית והיא יעילה ומדויקת לאבחון בעיות ראייה הנובעות משינויים ברשתית.

פרופ' קיזרמן מבצע ניתוחי לייזר להסרת משקפיים בשיטות מותאמות אישית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת של חזית-הגל (wavefront) ניתן לבצע או ניתוח על פני הקרנית (PRK) בו קרן לייזר מלטשת את הקרנית ללא חיתוך וללא פעולה כירורגית כלשהיא או ניתוח הלאזיק (LASIK) בו הליטוש מבוצע בתוך הקרנית ומביא לשיפור ראיה מידי ללא כאבים.

להורדת משקפיים בקוצר ראיה גבוה (מעל 12) ניתן להשתיל בעין עדשות מיוחדות שמתקנות גם את הראיה וגם את הצילינדר. הניתוח מומלץ למי שלא יכול לעבור תיקון ראיה בלייזר מסיבה זו או אחרת.

צילינדר (אסטיגמטיזם) עד 6 דיופטר ניתן לתיקון בלייזר אבל כשהצינדר מאד גבוה ניתן להפחית אותו משמעותית בעזרת ביצוע חריצים בקרנית. הטיפול נמשך דקות בודדות, מתבצע במרפאה ואינו כרוך בכאבים.

ניתוח קטרקט בשיטה מיוחדת שפיתח פרופ' קיזרמן (שיטת ה-ויסקוצ'ופינג) המאפשרת הגנה על העין מנזקי הניתוח, קיצור זמן הניתוח ותוצאות ראיה מצוינות.

מקצר את זמן ניתוח הקטרקט ומאפשר דיוק רב בביצוע השלבים השונים של הניתוח – המבוצעים בקרן לייזר.

פרופ' קיזרמן משתמש בעדשות מתקדמות בניתוחי הקטרקט כולל עדשות מולטיפוקליות לראיה טובה לקרוב ולרחוק, עדשות לתיקון אסטיגמטיזם (צילינדר).

לעצירת התקדמות מחלת הקרטוקונוס (Keratoconus) ולטיפול במחלות כגון בצקת קרנית וזיהומי קרנית. החיזוק מבוצע במכשיר מהיר במיוחד המקצר משמעותית את זמן הטיפול.

ניתוח המיועד להחליק את הבלט בקרנית במחלת הקרטוקונוס ובכך לשפר את עיוות הראיה ולאפשר הרכבת משקפיים או עדשות רכות. הניתוח משולב עם חיזוק קרנית.

להורדת משקפיים בחולי קרטוקונוס עם קוצר ראיה גבוה ו/או צילינדר גבוה ניתן להשתיל בעין עדשות מיוחדות שמתקנות גם את הראיה וגם את הצילינדר.

בדיקת מיפוי קרנית מאבחנת את מידת קמירות הקרנית בנקודות שונות על פני שטחה, ואת אופן שבירת האור. בדיקה זו מיועדת להתאמת עדשות מגע ולאבחון עיוותי קרנית. מיפוי קרנית מזהה את מיקוד קרני האור על פני הרשתית בהתאם לקמירותה.

בדיקות עיניים שגרתיות עשויות לאבחן מחלות וגורמים העלולים לסכן את בריאות העין. אבחון מוקדם והתאמת טיפול מתאים עשויים להציל את העין מנזק בלתי הפיך או למנוע הידרדרות במצבה.

התאמת עדשות מגע צריכה להיעשות בהתאם לצרכי המטופל לאחר סקירה מקיפה של העין, על מנת למנוע פגיעה בראייה עקב התאמה לקויה ולא מתאימה. בשלב התאמת העדשות חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום העיניים שיבחר באופציה המתאימה והנכונה ביותר למטופל.

פרופ' קיזרמן מבצע השתלת קרנית בשיטת מיוחדת בשני שלבים – תחילה נתפרת הקרנית החדשה על גבי החלק האחורי של הקרנית הישנה ורק אז מוסרת הקרנית הישנה. הדבר מאפשר השתלת קרנית יותר בטוחה – מבלי לפתוח את העין ותוצאות טובות יותר עם פחות עיוותים בקרנית החדשה.

במחלות בהן רק החלק הקדמי של הקרנית חולה (כגון קרטוקונוס, צלקות בקרנית, הרפס וכד') החלפת הקרנית הקדמית בלבד מאפשרת לבצע השתלת קרנית ללא סיכון של דחיית הקרנית המושתלת.

במחלות בהן רק החלק האחורי של הקרנית חולה –(כגון בצקת קרנית אחרי ניתוח קטרקט ומחלת פוקס) השתלת קרנית אחורית מאפשרת קבלת תוצאות ראיה טובות במהירות וללא שימוש בתפרים.

טיפול המשפר משמעותית עיניים יבשות, אדומות ומגרדות הנובע ממחלת הבלפריטיס (דלקת עפעפיים). במחלה זו בלוטות המיבומיאן סתומות ואיכות הדמעות נפגעת. הטיפול מבוצע במרפאה בהרדמה מקומית ונמשך כרבע שעה. על הטיפול יש לחזור כפעם בחודש – 3-2 פעמים לפחות.

הגדלת כמות הדמעות בעין במקרה של עין יבשה פרופ' קיזרמן משתמש בפלגים לדרכי הדמעות. קיימים פלגים זמניים לתקופות זמן של שבוע עד 3 חודשים או פלגיים קבועים הטובים לשנים רבות.

לעיניים אדומות באופן כרוני וכאשר טיפול תרופתי לא פותר את הבעיה, הניתוח מאפשר את הלבנת העין ותוצאות קוסמטיות מצוינות ללא סיכון לחזרת האודם.

ניתוח הסרת קרום הצומח על העין (פטריגיום) בשיטה מיוחדת שפיתח פרופ' קיזרמן המונע את חזרת הגידול ומביאה לתוצאות קוסמטיות מצוינות. פרופ' קיזרמן משתמש בשתל לחמית המודבק למקומו עם דבק ביולוגי ללא תפרים כלל.

ניתן לטפל בגלאוקומה (לחץ גבוה בעין) בעזרת ניתוחים לפתיחת דרך ניכוז נוספת לנוזל העיני. ניתן גם להשתיל מתקן לניקוז מבוקר של הלחץ בעין.

עונים על כל השאלות

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ עם מומחה? לקבוע תור לבדיקה? צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות

בדיקת עיוורון צבעים

בדיקת עיוורון צבעים ללא עלות!

בדיקת עיוורון צבעים לילדים אונליין – לחצו כאן

בדיקת עיוורון צבעים למבוגרים – לחצו כאן

בדיקת ראייה אונליין – לחצו כאן