מרפאת עיניים – Eye-Center

מידע

ריכזנו עבורכם עוד מידע שחשוב לדעת

8 עובדות שתופתעו לגלות

בדיקת עיניים שגרתית יכולה להעיד הרבה על בריאות האדם, אורח חייו ואפילו גם על הרקע הבריאותי המשפחתי ממנו מגיע. בתחום העיניים מתגלגלים הרבה מיתוסים העוברים מפה לאוזן ויוצרים חוסר איזון בין עובדות מדעיות מוכחות לבין תפיסות שאומצו לאורך השנים ללא ביסוס מדעי מוכח. לכן, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים ולהכיר לכם 8 עובדות חשובות שיסייעו לכם לשמור על בריאות העיניים וליישם את המשפט – ידע זה כוח.

book, glasses, learn
שכיחות מחלת הקרטוקונוס בישראל היום
3%
יובש בעיניים בקרב האוכלוסיה הבוגרת
30%
אחוז האנשים עם צורך במשקפי ראיה לאחר גיל 40
40%
מפתחים סימנים לקטרקט בגילאים בוגרים
50%
אחוז הילדים המתגלים עם בעיית עין עצלה
5%
סובלים מלחץ תוך עיני במהלך תקופת חייהם
10%
אחוז האנשים אשר צריכים לעבור בדיקת ראייה לאחר גיל 50
76%
אחוז האנשים שמשקפי מולטיפוקל שיפרו את חיים מקצה לקצה
91%

האם אני צריך בדיקת ראייה?

בדיקת ראייה אונליין ללא עלות!

בדיקת עיוורון צבעים

בדיקת עיוורון צבעים ללא עלות!

שאלות נפוצות ותשובות

במרפאה קיים מגוון רחב של בדיקות ראייה, התאמת עדשות מגע (כולל התאמות מיוחדות – קשות, תרפיוטיות, מולטיפוקל וכו'), התאמת עדשות משקפיים חכמות (אנטיפטיג, משרדיות, מולטיפוקל), בדיקות רישיון, צו ראשון, טופס כחול, בדיקות לחץ תוך עיני, מיפוי קרנית, קימורי קרנית, בדיקת עיוורון צבעים וכו'
Eye Center מציעה מגוון שירותים ובדיקות ברמה הגבוהה ביותר ובצורה הנוחה ביותר. המכשירים המתקדמים, המקצועיים והחדשניים הנמצאים במרפאה מובילים את החדשנות בתחום העיניים ומקנים חווית בדיקה נעימה ונוחה למטופל. יתרון נוסף ובולט למרפאת העיניים הוא שכחלק משלים לבדיקות העיניים ניתן למצוא באופטיקה רואים עולם הנמצאת תחת קורת גג אחת גם היצע רחב של משקפיים, מסגרות ועדשות מגע המותאמות למטופל לפי תוצאות הבדיקה שעבר.
בקרב ילדים מומלץ לבצע בדיקות סקר לפני כתה א' ובקרב מבוגרים אחת לשנה, שגרת בדיקות עיניים תקינה תסייע באבחון מוקדם של מחלות ומציאת פתרון מתאים.
מומלץ לבדוק לחץ תוך עיני אחת לשנה כאשר יש במשפחה חולה גלאוקומה (זו מחלה תורשתית), וללא קשר להיסטוריה משפחתית – מומלץ מעל גיל 40 לבצע בדיקה זו. במרפאת עיניים EYE CENTER מתבצעת בדיקת סקירה זו ע"י מכשיר AIR PUFF – לחץ אוויר המגיע לקרנית ומודד את הלחץ.  אבחון מוקדם של לחץ תוך עיני גבוה עשוי למנוע גלאוקומה.
לעדשות מולטיפוקל ישנן שלושה מוקדי ראייה – קרוב, טווח אמצע ורחוק. העדשות מתאימות לאנשים בעלי צרכים מגוונים בתפקוד היומיומי כמו למשל שילוב של נהיגה ועבודה משרדית מול מחשב. במרפאת עיניים EYE CENTER תהליך התאמת עדשות המולטיפוקל נעשה על ידי אופטו' מוסמך המבצע בדיקה מקיפה ע"י הציוד המתקדם ביותר, תשאול הלקוח להבנת צרכיו והתאמת עדשה אינדיבידואלית בעלת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר (המקנה שדה ראייה רחב ) עד להגעה לתוצאות בדיקה מדוייקות למען נוחות בשגרת היומיום.

עדשות סקלרליות הן עדשות נושמות וקשות המצריכות בדר"כ התאמה ייחודית למטופל הסובל מקרטוקונוס, מטופל לאחר ניתוח קרנית או בעל יובש קבוע. העדשות גדולות מגודל עדשות קשות רגילות ולכן הן מכסות את הלחמית והסקלרה (החלק הלבן שבעין) במקום את הקרנית בלבד.
עדשות סקלרליות הן עדשות נושמות המאפשרות כניסת חמצן לעין ובכך יכולות למנוע התפתחות סיבוכים, העדשה מצריכה התאמה של מומחה אשר יתאים את גודלה לפי צרכי המטופל, נוחה לשימוש והרכבה.

צילינדר הוא ליקוי אופטי הנובע מבעיית "אסיגמציה", ליקוי הנוצר בעין עקב צורת התקמרות בלתי שווה של עדשת העין או הקרנית היוצרת שני מוקדי שבירת אור (פוקוס היוצאים מגבולות הרשתית ולכן נוצר טשטוש בראייה לטווח הרחוק והקרוב. מבין פתרונות הצילינדר ניתן למצוא עדשות מגע מיוחדות המותאמות לזווית הצילינדר ולמספר, עדשות מולטיפוקל ומשקפיים מותאמות המפצות על העיוות בעדשה.

טרקט זו שכבה עכורה המתפתחת בעדשה הטבעית של העין. העכירות פוגעת בראייה, משפיעה על המספר במשקפיים ואף יכולנ לגרום לסינוור בלילה.
התופעה מתרחשת כתהליך טבעי של הזדקנות. כ75% מכלל מקרי הקטרקט נמצאים בקרב אנשים מעל גיל 65.
הקטרקט מטופל ע"י תהליך ניתוחי להסרתו וניתן להסירו בכל שלב בהתפתחותו.

עין עצלה היא עין בעלת מבנה אנטומי תקין אך בעלת תפקוד ראייה לקוי. אבחון וטיפול מהירים ישפיעו על מידת הצלחת הטיפול ומשך הזמן הדרוש לטיפול. לכן, יש חשיבות רבה בביצוע בדיקות עיניים בקרב ילדים אשר בעלות חשיבות והשפעה רבה על המשך חייהם. בילדות המוח מסוגל להתרגל מחדש לראות באופן תקין. עין עצלה יכולה להתפתח עקב פזילה, חסימה של קרני העור, הפרעת תשבורת משמעותית.
הטיפול בעין עצלה בקרב ילדים נעשה באמצעות חסימת העין העצלה עם רטייה ולעתים מצריכה טיפול נוסף במידת הצורך כשקיימת פזילה.

מאמרים מקצועיים